torek, 4. februar 2014 Famnitov natečaj: PIezija v slovenščini

UP FAMNIT organizira v sklopu Famnitovih izletov v matematično vesolje natečaj PIezije v slovenščini.

PIezija je poezija, v kateri mora število črk v n-ti besedi sestavka biti enako n-ti decimalki v desetiškem zapisu števila Pi.

Verjetno najbolj znana PIezija v angleščini je:
"How I need a drink, alcoholic of course, after the heavy lectures involving quantum mechanics." (3,14159265358979).

Namen natečaja je pridobitev najboljše PIezije v slovenščini, ki ne bo le nagrajena, ampak tudi objavljena na Wikipediji, kjer slovenske verzije PIezije še niso objavljene.

Izbrane bodo tri najboljše PIezije, katerih avtorji bodo prejeli naslednje nagrade:

• 1. nagrada:  prenosnik Lenovo; nagrada se podarja v sodelovanju s podjetjem Actual I.T.,
  • 2. nagrada:  matematična stenska ura,
  • 3. nagrada:  nahrbtnik.

Na natečaju lahko sodelujejo vsi, razen zaposlenih na Univerzi na Primorskem. Slednji lahko sodelujeo le s prispevki, vendar ne tekmujejo za nagrade.

Nagrajenci bodo razglašeni na zadnjem predavanju letošnjega cikla FAMNITovih Izletov v matematično vesolje (14. 3. 2014), ki bo namenjeno prav številu Pi.

Pričetek natečaja je 1. februar 2014, rok za oddajo prispevkov pa 3. marec 2014.

Podrobnejše informacije o natečaju >>

Vabljeni k sodelovanju!