četrtek, 21. januar 2021 Famnitov biološki večer: Rastline so mi povedale

Oddelek za biodiverziteto UP FAMNIT vabi na

Famnitov biološki večer z naslovom
»Rastline so mi povedale«,

ki bo v sredo, 27. januarja 2021, ob 19.00,
prek ZOOM povezave.

Predaval bo dr. Peter Glasnović (UP FAMNIT).

O PREDAVANJU: Rastlinstvo slovenske Istre je pestro in zanimivo, saj odseva vse okoljsko-geografske značilnosti  tega območja, na prepihu med Sredozemljem in srednjo Evropo. Pestra in živahna je tudi zgodovina tega prostora, ki je zaznamovala podobo rastlinskega pokrova pri nas. Predavatelj nas bo popeljal v rastlinski svet slovenske Istre skozi zgodovino njene preobrazbe.

O PREDAVATELJU: Doc. dr. Peter Glasnović deluje na UP FAMNIT kot učitelj in raziskovalec. Njegov interes je osredotočen na raziskovanje rastlinske pestrosti slovenskega primorja, rastlinske biologije ter vzorcev biotske pestrosti Sredozemlja in Balkanskega polotoka. V raziskovalne in pedagoške dejavnosti pogosto vključuje prostorska orodja in analize.

Predavanje bo izvedeno v sklopu projekta Engreen - Krepitev zelene infrastrukture v čezmejni kulturni krajini IT-SI in bo dvojezično (v slovenščini in italijanščini).