četrtek, 5. april 2012 FAMNIT-ov študent uspešno zaključil Google Summer of Code 2011

Google že več let organizira natečaj v podporo odprto-kodnim projektom z imenom "Google Summer of Code" ali drugače povedano, Googlovo poletje programiranja. Dogodek ponuja študentom iz vseh držav sodelovanje z najbolj znanimi odprto-kodnimi organizacijami ter delo na odprto-kodnih projektih. V zadnjem dogodku je bilo izbranih 175 organizacij, 1115 študentov ter preko 2000 mentorjev. Skozi zelo strogo selekcijo sta se uspela prebiti naš študent Aleš Horvat ter asistent Jernej Vičič (v vlogi mentorja). Sodelovala sta z organizacijo Apertium, ki razvija odprto-kodno rešitev za računalniško prevajanje med jeziki. Delala sta na projektu z naslovom "Računalniško prevajanje med Slovenščino in Španščino" ter ga tudi uspešno zaključila. Čestitke!