sreda, 24. marec 2010 Etični izzivi kognitivnega izboljševanja človeka

Vljudno vabljeni na predavanje, ki ga bo imela v ponedeljek, 29. 3. 2010 ob 14h v predavalnici Pošta raziskovalka na UP PINT dr. Tea Logar, z naslovom:

Etični izzivi kognitivnega izboljševanja človeka

Vsebina predavanja:

Napredki kognitivne nevroznanosti omogočajo do nedavnega neslutene možnosti izboljševanja osrednjih zmogljivosti naših možganov. Čeprav so strokovnjaki navdušeni nad neprecenljivo vrednostjo modernih tehnologij pri odpravljanju določenih možganskih okvar in patologij, pa nekateri opozarjajo na etična vprašanja, ki jih sproža raba teh tehnologij v neterapevtske namene. Namen predavanja je predstaviti in osvetliti osrednje etične dileme kognitivnega izboljševanja ter preveriti utemeljenost argumentov obeh strani.

Po predavanju bo sledila diskusija.

Vabljeni!