četrtek, 23. januar 2014 EnergyViLLab: uspešna izvedba delavnice o trajnostni gradnji

Dne 22.1.2014 smo na UP FAMNIT-u v sklopu projekta EnergyViLLab organizirali delavnico z naslovom ”Trajnostna gradnja”.
Namen delavnice je bil soustvarjanje novih idej, ki bi lahko vplivale na trajnostni razvoj in na čezmejno sodelovanje živih laboratorijev ustanovljenih v okviru projekta EnergyViLLab.
Udeleženci delavnice so bili družbeniki živega laboratorija SME ViLLab, Slovensko združenje za trajnostno gradnjo (Green Building Council Slovenia), Italijansko združenje za trajnostno gradnjo (Green Building Council Italy). Udeleženci so govorili o trajnostni gradnji pri nas in Italiji, ju primerjali ter diskutirali o bodočem razvoju področja.
Cilj delavnice je bil ustvarjanje novih idej, ki bi lahko imele velik vpliv na trajnost in čezmejno sodelovanje pri razvoju živih laboratorijev v okviru projekta EnergyViLLab. Delavnica je minila v prijetnem delovnem vzdušju.