petek, 10. november 2017 Drugo predavanje Famnitovih izletov v matematično vesolje 2017/18

Na drugem letošnjem predavanju z naslovom

»Kako sestaviti očem neviden polieder?«,

ki bo potekalo

v sredo, 15. novembra 2017, ob 18.00,

Veliki predavalnici UP FAMNIT (Glagoljaška 8, Koper),

bo dr. Nino Bašić (UP FAMNIT, UP IAM in IMFM) na poljuden način predstavil rezultate raziskav skupine slovenskih kemikov in matematikov, ki bi lahko vodili do pomembnega razvoja v medicini. Problem samosestavljanja poliedrov iz proteinov bomo modelirali s pomočjo teorije grafov in se, za učinkovitejše reševanje problema, oprli tudi na simetrijske lastnosti poliedrov.

O predavatelju:
Nino Bašić je diplomiral leta 2011 na Fakulteti za matematiko in fiziko Univerze v Ljubljani, doktoriral pa leta 2016 pod mentorstvom prof. dr. Tomaža Pisanskega in prof. dr. Patricka W. Fowlerja. Raziskovalno se ukvarja s kemijsko teorijo grafov, topološko teorijo grafov, konfiguracijami in aplikacijami teorije grafov v znanosti. Je član strokovnih komisij za srednješolsko in študentsko računalniško tekmovanje pri ACM Slovenija. Od leta 2016 je zaposlen na FAMNIT-u.

Za dodatne informacije nas lahko kontaktirate na martin.milanic@upr.si.

Veselimo se novih popotovanj v matematična vesolja v vaši družbi!