ponedeljek, 14. november 2011 Dragan Marušič novi rektor Univerze na Primorskem

Tretja slovenska Univerza je dobila tretjega rektorja.
Dragan Marušič je postal tretji rektor Primorske Univerze.
14. novembra so potekale volitve rektorja Primorske Univerze, kjer je zmagal prof. dr. Dragan Marušič, dekan UP FAMNIT.
Po prvem krogu volitev je imel naskoka 50 glasov, po intenzivni kampanji protikandidata pa je ta prednost v drugem krogu padla na 10 glasov.
Rektor Marušič bo svoj program začel udejanjati že v sredo na senatu Univerze.
Pričakuje se, da bodo prve korenite spremembe vodenja Univerze jasne že v naslednjih dnevih.
Novi rektor je svoj program medijsko najavil že na Odmevih TV Slovenija zato lahko pričakujemo, da bo Primorska Univerza postala pomembnejši akter razvoja v Sloveniji v bodoče.
Prve odzive na razvoj Primorske Univerze lahko tako pričakujemo že v prihajajočem tednu.