ponedeljek, 14. november 2011 Univerza na Primorskem gre neugnano naprej: tretji rektor UP je prof. dr. Dragan Marušič

Včeraj, v ponedeljek, 14. novembra je v drugem krogu volitev za rektorja UP zmagal prof. dr. Dragan Marušič, dekan Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije.

Prof. dr. Dragan Marušič je bil predlagan s strani Senata UP FAMNIT in Znanstvenega sveta Primorskega inštituta za naravoslovne in tehnične vede (UP PINT oziroma UP Inštitut Andreja Marušiča – UP IAM). V svojem programu »Neugnano naprej«, je izpostavil udejanjanje univerze, ki je, kot pravi, prostor svobodne ustvarjalnosti človekovega duha, skozi dva sočasna vsebinska procesa: s podajanjem znanja in znanosti potrebnih iz preteklosti ključnih za razumevanja sedanjosti, in ustvarjanjem novega znanja potrebnega za sooblikovanje skupne prihodnosti.

Za dosego točke, ki omogoča polno uresničevanje obeh procesov, novi rektor predlaga sedem korakov:

1. Redefinicija identitete in poslanstva.
  2. Prostor za mlade, ki so prihodnost sveta.
  3. Tesnejša povezanost z gospodarstvom in okoljem nasploh.
  4. Uravnotežena celota avtonomnih članic.
  5. Znanstvena odličnost.
  6. Onkraj znanega usmerjena radovednost.
  7. Prostorska infrastruktura in staro mestno jedro v Kopru.

Sodelavci in študentje UP FAMNIT ter UP PINT prof. dr. Draganu Marušiču iskreno čestitamo in mu želimo veliko uspehov.

Več o volitvah rektorja UP: http://www.upr.si/novice/?tx_ttnews[tt_news]=877&tx_ttnews[backPid]=1&cHash=81945ff58f