ponedeljek, 20. marec 2023 DR. ANNA SANDAK OBJAVILA ZNANSTVENI ČLANEK V REVIJI NATURE REVIEWS MATERIALS

Dr. Anna Sandak, vodja raziskovalne skupine v InnoRenew CoE, izredna profesorica in raziskovalna asistenka na UP FAMNIT in UP IAM, je v reviji Nature Reviews Materials objavila znanstveni članek »Engineered living materials for sustainable and resilient architecture«.

Dr. Sandak v članku obravnava napredek na področju biomimetike, ki omogoča izdelavo umetnih materialov in površin z lastnostmi, ki so podobne biološkim.

»Ta napredek omogoča razvoj nove generacije gradbenih materialov za arhitekturo, ki imajo izjemne lastnosti, običajno nedosegljive s tradicionalnim pristopom,« je dejala dr. Anna Sandak.

Revija Nature Reviews Materials je izključno spletna revija, ki tedensko objavlja znanstvene prispevke iz vseh znanstvenih disciplin na področju znanosti o materialih, in ima faktor vpliva 76,679.

Več lahko preberite tukaj.