četrtek, 22. junij 2023 Dopoldan z invazivkami

V sklopu projekta 'Invazivke na pogorišču Parka miru na Cerju', bo Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Univerze na Primorskem, v soboto, 1. julija 2023, na Cerju izvedla dejavnosti, namenjene ozaveščanju lokalne skupnosti glede problematike invazivnih rastlin.

Ob 10.00 bo v prostorih TIC Miren Kras v Pomniku miru na Cerju krajše splošno predavanje o problematiki tujerodnih invazivnih vrst. Temu bo kasneje sledil krajši sprehod po bližnji okolici, kjer boste lahko na terenu v živo spoznali probleme, ki se po požaru pojavljajo zaradi prisotnosti invazivnih vrst rastlin.

Vzporedno s predavanjem in sprehodom bo ob Pomniku miru na Cerju prisotna tudi stojnica s slikovnim in informativnim gradivom, kjer bodo na origami delavnici lahko dejavni tudi otroci.

Dejavnosti bodo potekale med 10. in 12. uro.

Projekt je financiran s strani Ministrstva RS za izobraževanje, znanost in šport ter Evropskih socialnih skladov.

Vabljeni v našo družbo!