ponedeljek, 9. november 2009 Košarkaški boj v dobrodelne namene

V nedeljo, 8. novembra so se ob 16. uri na OŠ Antona Ukmarja Koper v košarki pomerile ekipe študentov, profesorjev in ostalih zaposlenih na Univerzi na Primorskem proti ekipi predstavnikov iz gospodarstva. Tekme se je udeležila tudi ekipa UP Famnit skupaj z dekanom prof. Draganom Marušičem.

Dogodek je bil del iniciative »Koper za S.O.S.«, katere namen je zbrati denarna sredstva za nakup novega klicnega sistema za varovance Obalnega doma Upokojencev Koper z omejenimi možnostmi gibanja.

Ekipa Rugi team je bila sestavljena iz treh delov: ŠOUP (študenti), profesorji in ekipa Famnit.
Začetek tekme je bil kar nadobuden, saj smo ekipa Rugi teama povedli in tudi prednost držali do polčasa, vendar nam je zaradi nekaj napak prednost kopnela. Tako da smo, kljub temu, da mlajši, zgubili. Odmori med četrtinami so bili zapolnjeni z licitacijami dresov naših znanih športnikov ter nastopi gostov - Akrobatske skupine FLIP in pevke Tinkare Kovač.

Vzdušje na tekmi je bilo brez dvoma prijetno.

Več utrinkov s tekme v fotogaleriji.

Foto: Pavel Fičur.