četrtek, 6. junij 2013 Do konference CSASC 2013 je le še nekaj dni

Univerza na Primorskem (UP) bo prihodnji teden gostila tradicionalno mednarodno matematično konferenco CSASC 2013, ki vsaki dve leti poteka pod okriljem slovenskega, katalonskega, avstrijskega, slovaškega in češkega društva matematikov. Letošnja izvedba je bila zaupana slovenskim matematikom z UP Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije, UP Inštitut Andrej Marušič, Društva matematikov, fizikov in astronomov Slovenije, Inštituta za matematiko, fiziko in mehaniko ter Univerze v Ljubljani Fakultete za matematiko in fiziko.

Prek 150 svetovnih matematikov iz 21 držav bo od nedelje, 9. junija, do četrtka, 13. junija 2013, razpravljalo o temeljnih matematičnih raziskavah in tudi o povsem aplikativnih matematičnih temah, uporabnih v številnih dejavnostih, kot so gradbeništvo, strojništvo in vizualni mediji, ter poučevanju matematike v izobraževalnih ustanovah.

Program konference bo obsegal različna področja matematike:

- 10 sekcij iz različnih področij matematike:

• Diferential Geometry and Mathematical Physics
  • Graph Theory
  • Combinatorics
  • Several Complex Variables
  • Symmetries in Graphs, Maps and Other Discrete Structures
  • Algebra
  • Discrete and Computational Geometry
  • Mathematical Methods in Image Processing
  • Numerical Methods for Partial Differential Equations
  • Proving in Mathematics Education at University and at School

- EuroGiga sekcija
- splošna sekcija in
- sekcija s posterji.

Na konferenci bo sedem plenarnih predavateljev, med katerimi bo tudi norveški profesor dr. John Erik Fornaess - eden od vodilnih svetovnih matematikov s področja kompleksne analize, matematičnega področja, ki se ukvarja z imaginarnimi števili. Je eden izmed najuspešnejših mentorjev mladih matematikov in najpomembnejših članov današnje svetovne matematične družbe. Njegov obisk v Kopru sponzorira The European Mathematical Society.

Poleg njega bodo predavali tudi: