četrtek, 6. oktober 2016 Dijaki srednjih šol udeleženci naravoslovnega dneva

Pred začetkom novega študijskega leta je Oddelek za biodiverziteto UP FAMNIT gostil dve skupini srednješolcev, ki so se udeležili naravoslovnega dne. 20. 9. so se z delom biologa na terenu in življenjem ob morju seznanili dijaki Gimnazije Ledina, 26. 9. pa dijaki Gimnazije Želimlje.

Študenti in sodelavci naše fakultete so navdušenim srednješolcem predstavili primere avtohtonih rastlinskih in živalskih vrst in njihovih življenjskih okolij ter spoznavali značilnosti narave slovenske Istre - od podnebja in kamninske podlage do vpliva človeka na oblikovanje krajine.
Dopoldanskemu delu v Zalivu sv. Križa v Strunjanu je sledil laboratorijski del v Univerzitetnem kampusu Livade v Izoli.

Naravoslovni dnevi v Slovenski Istri so stalnica delovanja Oddelka za biodiverziteto UP FAMNIT in med šolami priljubljena aktivnost, saj udeleženci na njih osebno doživijo to, o čemer navadno berejo v knjigah.

Več o naravoslovnih dnevih si lahko preberete tukaj.