ponedeljek, 16. maj 2011 Dekan UP FAMNIT prof. dr. Dragan Marušič prejel »Priznanje 15. maj« Mestne občine Koper

Mestna občina Koper vsako leto podeli priznanja posameznikom, ki so s svojim delom in izjemnimi dosežki prispevali k razvoju Mestne občine Koper.

»Priznanje 15. maj« za izjemen prispevek na področju znanstvenega in pedagoškega dela ter pri razvoju mesta Koper kot univerzitetnega mesta je letos prejel naš dekan prof. dr. Dragan Marušič.

V obrazložitvi je Komisija za priznanja in nagrade Občinskega sveta Mestne občine Koper izpostavila izjemen prispevek dr. Marušiča k razvoju znanstvenega in pedagoškega dela v Kopru in posledično k razvoju Mestne občine Koper,
s svojim uspešnim znanstveno-raziskovalnim in pedagoškim delom pa je pomembno prispeval k vključevanju Univerze na Primorskem v slovensko in mednarodno raziskovalno mrežo.
Prav tako je komisija posebej izpostavila njegova prizadevanja, da v prek športa kot edukativnega dejavnika doseže pozitiven učinek pri osebnostnem razvoju koprskih mlajših generacij.

Priznanje je bilo podeljeno na svečani seji občinskega sveta Mestne občine Koper v soboto, 14. maja 2011.

Dekanu iskreno čestitamo!