ponedeljek, 24. januar 2011 Biološki večer

UP FAMNIT vabi na BIOLOŠKE VEČERE, ki bodo potekali v veliki predavalnici UP FAMNIT in bodo ponudili drugačen vpogled v svet bioloških pojavov, razložen na laikom razumljiv način.

Četrti biološki večer bo to sredo, 26.1.2010, ob 19h, v veliki predavalnici UP FAMNIT, Glagoljaška ulica 8. Tokratno predavanje z naslovom Komarji – zakaj in kako preučevati to nadlogo? bo imela Katja Kalan.

Katja Kalan je študirala biologijo na Biotehniški fakulteti v Ljubljani. Tekom študija je sodelovala na raznih projektih, predvsem s področja ekologije in sistematike živali. Zanimata biologija in ekologija tigrastega komarja. Od februarja 2010 je zaposlena kot astistenka na UP FAMNIT in kot raziskovalka na Inštitutu za biodiverzitetne študije.