petek, 11. november 2016 Asist. Peter Glasnović gost Prirodoslovnega muzeja Slovenije

Prirodoslovni muzej Slovenije obeležuje 90-letnico Alpskega botaničnega vrta Juliana v Trenti s ciklom poljudno-znanstvenih predavanj, s katerimi želijo širšo javnost opozoriti tako na raznolikost rastlinstva pri nas kot na sodobne izzive botanikov.

Predavatelj včerajšnjega srečanja je bil asist. Peter Glasnović z Oddelka za biodiverziteto UP FAMNIT, ki je številnemu občinstvu predstavil značilnosti podnebja, kamninske podlage, spremembe v rabi tal tekom stoletij ter avtohtone in tujerodne rastline slovenskega dela Istre.

Predavanje je sovpadlo tudi z nedavno otvoritvijo razstave o slovenskem morju.