ponedeljek, 13. junij 2016 Ars Mathematica Contemporanea prva med znanstvenimi revijami v Sloveniji v 2015

Portal SCIMAGO je revijo Ars Mathematica Contemporanea, ki jo Univerza na Primorskem izdaja v sodelovanju z Društvom matematikov, fizikov in astronomov Slovenije in Inštitutom za matematiko, fiziko in mehaniko Ljubljana, uvrstil na prvo mesto med znanstvenimi revijami v Sloveniji v letu 2015. Lestvica je objavljena na tej povezavi.

Hkrati SCIMAGO AMC tudi tokrat uvršča na 6. mesto revij v Vzhodni Evropi (povezava), pri čemer zaseda prvo mesto na področjih »Algebra in teorija števil« in »Teoretično računalništvo« ter drugo mesto na področju »Diskretna matematika in kombinatorika« (povezava).

Uredniški ekipi ob teh dosežkih iskreno čestitamo in ji želimo uspešno delo tudi vnaprej!