četrtek, 16. maj 2019 Fieldsov nagrajenec Andrei Okounkov na 8ECM napovedal javno predavanje

Z veseljem naznanjamo, da je Fieldsov nagrajenec Andrei Okounkov napovedal javno predavanje na 8. Evropskem kongresu matematike!

Andrej Okounkov je ruski matematik, ki dela na področju matematične fizike ter na področju teorije reprezentacij in algebrske geometrije.

Leta 2004 je Okounkov prejel nagrado EMS za delo, ki je "močno prispevalo k asimptotični kombinatoriki." Leta 2006 pa je na 25. Mednarodnem kongresu matematikov v Madridu (International Congress of Mathematics - ICM) prejel Fieldsovo nagrado za "prispevke za premostitveno verjetnost, teorije reprezentacij in algebraično geometrijo".

Je profesor na Columbia University v New Yorku in na Skolkovo Institute of Science and Technology v Moskvi. Hkrati je akademski nadzornik na HSE International Laboratory of Representation Theory and Mathematical Physics. Do sedaj je deloval na University of Chicago, University of California at Berkeley in na Princeton University.

Veselimo se, da bomo profesorja Okounkova pozdravili na 8. Evropskem kongresu matematike v Portorožu!

Vabljeni k spremljanju spletne strani www.8ecm.si, kjer bomo objavljali tekoče novice s priprav na 8ECM!

(Foto: Higher School of Economics, National Research University)