petek, 30. oktober 2009 Aleš Dobnikar generalni direktor direktorata za e-upravo

Vlada je za generalnega direktorja direktorata za e-upravo in upravne procese na ministrstvu za javno upravo za dobo petih let imenovala Aleša Dobnikarja. Do danes je opravljal funkcijo vršilca dolžnosti generalnega direktorja tega direktorata, na katero je bil imenovan s 1. septembrom. Do tega datuma pa je bil zaposlen kot vodja službe za mednarodne odnose na ministrstvu za javno upravo.

Dodiplomski in podiplomski študij je končal na Fakulteti za elektrotehniko in računalništvo. Delovne izkušnje si je med drugim pridobil tudi v podjetju Les banka, na Institutu Jožefa Stefana, v nekdanjemu Centru vlade za informatiko ter kot docent na Univerzi na Primorskem.

Aleš Dobnikar predava na študijskem programu Računalništvo in informatika na UP FAMNIT.