torek, 26. november 2013 Uspešen "Start-up Weekend" v Kopru, aktivni udeleženci tudi študenti Famnita

Skoraj 400 študentov je pretekli konec tedna, 22. in 23. novembra, na petih lokacijah po Sloveniji, med drugim tudi v Kopru, v okviru »Start-up Weekenda« razvijalo svoj podjetniški potencial in predvsem znanje in poslovno ustvarjalnost.

Namen dogodka je bilo izbrati podjetniške študente, jih združiti in ustvariti podjetniško okolje za razvoj poslovnih idej, ki bodo morda zagledale kdaj tudi luč v pravem podjetniškem smislu. Skupno je bilo v Sloveniji čez vikend zbranih 82 poslovnih idej, med katerimi jih je 42 zagledalo luč na končni predstavitvi pred strokovnimi komisijami. Projekta se je udeležilo več kot 40 fakultet in 9 visokošolskih zavodov (zasebnih).

Aktivni udeleženci koprskega »Start-up Weekenda«, ki ga je organiziral Univerzitetni inkubator Primorske, so bili tudi študenti Famnita.

Več informacij  >>>