torek, 25. avgust 2015 Študentska računalniška konferenca »Informacijska družba«

Društvo ACM Slovenija vabi študente, da pošljejo študentske prispevke na študentsko konferenco znotraj multikonference »Informacijska družba«. Rok za oddajo prispevkov je 15. september 2015.

V letu 2015 ACM Slovenija uvaja novost - študentske referate na nivoju rednega študija. V spisku konferenc, ki ga najdete na tej povezavi, sta dve študentski konferenci - za doktorske študije že uveljavljena konferenca z angleškimi prispevki in polno recenzijo, za slovenske prispevke študentov na rednem študiju pa nova konferenca s poenostavljeno recenzijo in brez kotizacije.

Namen konference je, da študentje skupaj z mentorji boljše seminarske naloge predstavijo v okolju kolegov. Na ta način se skuša vzpostaviti boljše povezave z znanstvenim in strokovnim delom že med rednim študijem in nadarjenim oz. zainteresiranim omogočiti zgodnje vzpostavljanje kontaktov. Konferenca se bo vsako leto selila med Ljubljano, Mariborom in Koprom. Letos bo v Ljubljani.