ponedeljek, 10. junij 2019 9. slavnostna podelitev diplom

V petek, 7. junija, je v Gledališču Koper potekala 9. Slavnostna podelitev diplom UP FAMNIT. Novi diplomanti – teh je bilo letos kar 124 – bodo obogatili lokalno in širše okolje z novimi kakovostnimi kadri: diplomiranimi bioinformatiki, varstvenimi biologi, biopsihologi, matematiki, finančnimi matematiki, inženirji računalništva in informatike, inženirji kmetijstva ter magistri inženirji računalništva in informatike, magistri matematike, varstva narave, biopsihologije in psihologije ter finančne matematike.

Prisotne sta nagovorila rektor Univerze na Primorskem prof. dr. Dragan Marušič in dekanja UP FAMNIT prof. dr. Klavdija Kutnar.

Svoja razmišljanja o študiju na fakulteti in drugih študijskih izkušnjah sta z navzočimi delili tudi dve študentki: Sara Cerar, diplomantka dodiplomskega študijskega programa Biodiverziteta, in Šejla Žujo, diplomantka magistrskega študijskega programa Matematika s finančnim inženiringom.

Za glasbeni program je poskrbel kvintet klarinetov, ki so ga sestavljali Jan Malej, Andreja Miknić, Taja Pajmon Rak, Valentina Skočir Degrassi in Nina Tomič.

Poleg diplomantov so bili pozornosti deležni tudi študenti UP FAMNIT, ki so bili posebej uspešni pri študiju ali raziskovanju oziroma so se izkazali na področju razvoja obštudijskih dejavnosti.

Prejemniki pohval za študijske/raziskovalne dosežke so bili:

• Špela Bizjan, magistrski študijski program Uporabna psihologija (predlagatelj: Oddelek za psihologijo UP FAMNIT),
  • Aja Bončina, magistrski študijski program Varstvo narave (predlagatelj: Oddelek za biodiverziteto UP FAMNIT),
  • Otilija Dajč, dodiplomski študijski program Biopsiholgija (predlagatelj: Oddelek za psihologijo UP FAMNIT),
  • Urška Gerič, magistrski študijski program Varstvo narave (predlagatelj Oddelek za aplikativno naravoslovje UP FAMNIT)
  • Tina Kalan, magistrski študijski program Uporabna psihologija (predlagatelj: Oddelek za psihologijo UP FAMNIT),
  • Nina Klobas, magistrski študijski program Matematične znanosti (predlagatelj: Oddelek za matematiko),
  • Urša Mele, magistrski študijski program Uporabna psihologija (predlagatelj: Oddelek za psihologijo UP FAMNIT),
  • Đorđe Mitrović, dodiplomski študijski program Matematika (predlagatelj: Oddelek za matematiko),
  • Manja Tišler, magistrski študijski program Varstvo narave (predlagatelj: Oddelek za biodiverziteto UP FAMNIT),
  • Katja Valjavec, dodiplomski študijski program Bioinformatika (predlagatelj Oddelek za aplikativno naravoslovje UP FAMNIT),
  • Maša Žerjav, magistrski študijski program Uporabna psihologija (predlagatelj: Oddelek za psihologijo UP FAMNIT),
  • Anja Zupanc, dodiplomski študijski program Biopsiholgija (predlagatelj: Oddelek za psihologijo UP FAMNIT).

Prejemniki pohval za aktivno delovanje na področju razvoja obštudijskih dejavnosti študentov – predlagatelj: Študentski svet UP FAMNIT:

• Đorđe Mitrović, dodiplomski študijski program Matematika,
  • Taja Pajmon Rak, magistrski študijski program Varstvo narave,
  • Nives Žunec, dodiplomski študijski program Biopsiholgija.

Diplomantom in prejemnikom pohval iskreno čestitamo in jim želimo veliko uspehov na njihovi nadaljnji študijski, raziskovalni in karierni poti.