ponedeljek, 11. junij 2018 8. slavnostna podelitev diplom

V petek, 8. junija, je v Gledališču Koper potekala 8. Slavnostna podelitev diplom UP FAMNIT. Novi diplomanti – teh je bilo letos kar 111 – bodo obogatili lokalno in širše okolje z novimi kakovostnimi kadri: diplomiranimi bioinformatiki, varstvenimi biologi, biopsihologi, matematiki, finančnimi matematiki, inženirji računalništva in informatike, inženirji kmetijstva ter magistri matematike, varstva narave, inženirji računalništva in informatike, magistri biopsihologije in,  prvič letos, tudi magistri psihologije in magistri finančne matematike.

(Fotografije: Pavel Fičur)                                                                            (>>> fotogalerija)

Prisotne sta nagovorila prorektor Univerze na Primorskem izr. prof. dr. Boris Kavur in prodekanja UP FAMNIT izr. prof. dr. Dunja Bandelj.

Svoja razmišljanja o študiju na fakulteti in drugih študijskih izkušnjah sta z navzočimi delila tudi dva študenta: Andreja Grobiša, diplomantka dodiplomskega študijskega programa Sredozemsko kmetijstvo in Dean Lipovac, prvi diplomant magistrskega programa Uporabna psihologija.

Poleg diplomantov so bili pozornosti deležni tudi nova doktorja znanosti, ki sta zaključila študij na UP FAMNIT, ter študenti UP FAMNIT, ki so bili posebej uspešni pri študiju ali raziskovanju oziroma so se posebej izkazali na področju razvoja obštudijskih dejavnosti.

Z glasbenim programom sta prisotne navdušila Polona Furlan in Evgen Štefančič.

V nadaljevanju objavljamo seznam diplomantov, doktorandov in prejemnikov pohval:

Prejemniki pohval za študijske/raziskovalne dosežke so bili:

• Matteo Benussi, magistrski študijski program Varstvo narave (predlagatelj: Oddelek za biodiverziteto UP FAMNIT),
  • Dijana Džamastagić, dodiplomski študijski program Biopsihologija (predlagatelj: Oddelek za psihologijo UP FAMNIT),
  • Ines Gorkič, dodiplomski študijski program Biodiverziteta (predlagatelj: Oddelek za biodiverziteto UP FAMNIT),
  • Anej Marušič, magistrski študijski program Računalništvo in informatika (predlagatelj: Oddelek za informacijske znanosti in tehnologije UP FAMNIT),
  • Nevena Mitrović, doktorski študijski program Matematične znanosti (predlagatelj: Oddelek za matematiko UP FAMNIT),
  • Jakob Sajovic, magistrski študijski program Biopsihologija (predlagatelj: Oddelek za psihologijo UP FAMNIT),
  • Roman Solodukhin, magistrski študijski program Matematične znanosti (predlagatelj: Oddelek za matematiko UP FAMNIT),

Prejemnika pohval za aktivno delovanje na področju razvoja obštudijskih dejavnosti študentov – predlagatelj: Študentski svet UP FAMNIT:

• Eva Koderman, dodiplomski študijski program Biopsihologija,
  • Goran Tubić, dodiplomski študijski program Računalništvo in informatika,

Diplomantom, doktorandom in prejemnikom pohval iskreno čestitamo in jim želimo veliko uspehov na njihovi nadaljnji študijski, raziskovalni in karierni poti.

Več fotografij s slavnostne podelitve diplom 2018 je dostopnih TUKAJ.