torek, 30. november 2010 2. predavanje cikla 'Biološki večeri'

UP FAMNIT vabi na BIOLOŠKE VEČERE, ki bodo ponudili drugačen vpogled v svet bioloških pojavov, razložen na laikom razumljiv način.

2. predavanje bo v četrtek, 2.12.2010, ob 19h v veliki predavalnici Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije, drugo predavanje v okviru bioloških predavanj. Predavanje z naslovom Varovati ali ne? Kako nam varstvena genetika pri temu lahko pomaga? bo imela doc. dr. Elena Varljen Bužan.

Doc. dr. Elena Varljen Bužan je doktorirala na Biotehniški fakulteti Univerze v Ljubljani. V času podiplomskega in podoktorskega študija je pridobila več štipendij za študij in delo v Veliki Britaniji, Španiji in na Češkem. Poklicno se ukvarja z raziskavami  varstvene in  populacijske genetike sesalcev na Znanstveno-raziskovalnem središču v Kopru, na Fakulteti za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije pa je zaposlena kot predavateljica pri predmetih Biokemija in Varstvena biologija.