torek, 1. avgust 2023 19. Mednarodna konferenca aplikativne statistike 2023

Med 24. in 26. septembrom  2023, bo na UP FAMNIT potekala 19. Mednarodna konferenca aplikativne statistike 2023.

O KONFERENCI

Konferenca AP združuje raziskovalce in strokovnjake iz celega sveta, ki delujejo na področju analiz podatkov, znanosti o podatkih in statistike, da prestavijo najnovejše raziskave in izmenjajo znanja.

Konferenca je tako priložnost za celovito izmenjavo znanj in razpravo, ki vključuje tako gostujoča predavanja kot tudi predstavitve sprejetih povzetkov - prispevek je lahko predstavljen ustno ali plakatno. Pred dvodnevno konferenco se bo odvijal tudi dan delavnic.

Teme konference

AS 2023 pozdravlja povzetke v obsegu 300 besed za ustne ali plakatne predstavitve na teme, povezane z uporabno statistiko v najširšem smislu. Te vključujejo, vendar niso omejene na:

• Umetno inteligenco in strojno učenje

• Biostatistiko

• Znanost o podatkih in rudarjenje podatkov

• Ekonometrijo

• Visoko zmogljivo računanje v statističnih aplikacijah

• Matematično statistiko

• Merjenje

• Modeliranje in simulacijo

• Znanost o mrežah, družbena omrežja, kolektivna inteligenca

• Metode vzorčenja

• Metodologija družboslovja

• Usposabljanje v statistiki

Poleg novih ali izboljšanih statističnih metod so še posebej dobrodošli tudi prispevki s presečišča različnih področij in aplikativne raziskave.

Povzetki bodo ocenjeni glede na njihovo znanstveno moč, jasnost in potencialni vpliv, izbrane predstavitve pa bodo povabljene k objavi v posebni izdaji revije Advances in Methodology and Statistics.

Vabljeni predavatelji

Dankmar Böhning - Univerza v Southamptonu

Capture-recapture methods with applications in health and society

Povzetek: Predavatelj se bo osredotočil na to, kako lahko metode zajemanja in ponovnega zajemanja, ki temeljijo na pristopih enotnega seznama, obravnavajo vprašanja o velikosti populacije v zdravstvu in družbi.

Več > TUKAJ

Richard De Veaux​ - Williams College

Data science ethics: Some stories from the trenches

Povzetek: Etična uporaba podatkov se morda sliši preprosta, vendar lahko podatki povzročijo nepredvidene posledice, včasih povzročajo tudi veliko škodo. Več > TUKAJ

Cécile Proust - Lima​University of Bordeaux

Povzetek: Zdravstvene študije običajno vključujejo zbiranje in analizo spremenljivk, ki se večkrat merijo skozi čas. To vključuje izpostavljenost (npr. zdravljenje, krvni tlak, prehrana) in kazalnike napredovanja (npr. prostornina možganov, preiskave krvi, kognitivno delovanje, velikost tumorjev).

Več > TUKAJ

POMEMBNI DATUMI