četrtek, 8. junij 2023 13. Slavnostna podelitev diplom

V četrtek, 8. junija, je v Gledališču Koper potekala 13. Slavnostna podelitev diplom UP FAMNIT. Novi diplomanti – teh je bilo letos 126 – bodo obogatili lokalno in širše okolje z novimi kakovostnimi kadri: diplomiranimi bioinformatiki, varstveni biologi, biopsihologi, matematiki, finančnimi matematiki, inženirji računalništva in informatike, inženirji kmetijstva ter magistri inženirji računalništva in informatike ter trajnostno grajenega okolja, magistri matematike, varstva narave, biopsihologije, psihologije in podatkovne znanosti.

13. generacijo diplomantk in diplomantov sta najprej nagovorila prorektor za znanstveno-raziskovalno in razvojno delo Univerze na Primorskem, prof. dr. Štefko Miklavič, in dekan Famnita, izr. prof. dr. Ademir Hujdurović. Čestitke ob zaključku študija je podala tudi Martina Mrakovčić, mladinska delavka v Zavodu Nefiks.

Sledila je podelitev diplom po programih, svoje spomine in nabrane izkušnje pa sta delila diplomantka dodiplomskega študija Računalništvo in informatika Karolina Trajkovska in diplomantka podiplomskega študijskega programa Varstvo narave Petra Slavinec.

Za glasbeni program je poskrbela harfistka Bilka Peršič.

Tudi letos je fakulteta podelila pohvale študentom, ki so bili posebej uspešni pri študiju ali raziskovanju oziroma so se izkazali na področju razvoja obštudijskih dejavnosti.

Prejemniki pohval za študijske/raziskovalne dosežke so:

• Tilen Gimpelj, dodiplomski študijski program Bioinformatika (predlagatelj: Oddelek za aplikativno naravoslovje UP FAMNIT),
  • Sara Milovanova, dodiplomski študijski Bioinformatika (predlagatelj: Oddelek za aplikativno naravoslovje UP FAMNIT),
  • Kaja Vereš, magistrski študijski program Varstvo narave (predlagatelj: Oddelek za biodiverziteto UP FAMNIT),
  • Hana Hanžek Turnšek, magistrski študijski program Varstvo narave (predlagatelj: Oddelek za biodiverziteto UP FAMNIT),
  • Dr. Blas Fernandez, doktorski študijski program Matematične znanosti (predlagatelj: Oddelek za matematiko UP FAMNIT),
  • Dorotea Redžepi, dodiplomski študijski program Matematika (predlagatelj: Oddelek za matematiko UP FAMNIT),
  • Katarina Marjanović, dodiplomski študijski program Biopsihologija (predlagatelj: Oddelek za psihologijo UP FAMNIT),
  • Katarina Ćosić, magistrski študijski program Biopsihologija (predlagatelj: Oddelek za psihologijo UP FAMNIT).

Prejemniki pohval za aktivno delovanje na področju razvoja obštudijskih dejavnosti študentov – predlagatelj: Študentski svet UP FAMNIT:

• Lucia Nikolić, podiplomski študijski program Varstvo,
  • Pavle Mihailovski, dodiplomski študijski program Računalništvo in informatika.

Diplomantom in prejemnikom pohval iskreno čestitamo in jim želimo veliko uspehov na njihovi nadaljnji študijski, raziskovalni in karierni poti.