ponedeljek, 5. november 2012 Na FAMNITU se je ponovno zgodila ORADA!

Med krompirjevimi počitnicami, v tednu med 29. oktobrom in 2. novembrom, je potekala računalniška delavnica ORADA. Potekala je pod okriljem oddelka za računalništvo (DIST) na FAMNITu.

Delavničarji so z mentorji izdelali zaključene projektne naloge s področja programiranja. Poskusili so programiranje v programskem okolju Alice. Izdelali so aplikacije za mobilni operacijski sistem Android, spopadli z osnovami programiranja mobilnih aplikacij na primeru Windows Phone 7.

Zaključni del delavnice je sodelujoče popeljal v prelepi svet računalniških iger, kjer pa so sodelujoči programirali taktiko bojnih strojev. Tečajniki so sprogramirali tanke, ki so se na zaključni prireditvi spopadli na bojnem polju.
Več o sami bitki si oglejte tukaj.