petek, 26. marec 2010 Seminar MARA

V ponedeljek, 29. marca 2010, bo ob 16.00 uri v veliki predavalnici Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Univerze na Primorskem, Glagoljaška 8, Koper predavanje v okviru skupnega SEMINARJA ZA MATEMATIČNE IN RAČUNALNIŠKE ZNANOSTI Oddelka za matematiko in računalništvo UP FAMNIT, Oddelka za matematiko in računalništvo UP PINT, Oddelka za matematiko in računalništvo UP PEF ter Oddelkov za matematiko in teoretično računalništvo IMFM.

Predavatelj: Branko Kavšek

Naslov: Asociacijska pravila - pregled področja in predstavitev odprtih problemov

Povzetek:

Odkrivanje asosciacijskih pravil v podatkih je skupina algoritmov strojnega učenja in jih kot takšne uvrščamo v širši področji umetne inteligence in podatkovnega rudarjenja. Na seminarju bo predstavljeno kaj asociacijska pravila sploh so in iz kje izhajajo. Poleg osnovnega algoritma (APRIORI) bodo orisane tudi razširitve tega algoritma za katere bi lahko rekli, da opisujejo različna podpodročja osnovnega področja odkrivanja asosciacijskih pravil. Pri vsakem podpodročju bo predstavljeno s čim se raziskovalci na tem podpodročju danes ukvarjajo ter kaj so še neraziskani/odprti problemi posameznih podpodročij odkrivanja asosciacijskih pravil v podatkih.

Vabljeni!