torek, 3. november 2009 Tankci uspešno prek minskega polja

Med "krompirjevimi" počitnicami je na FAMNITu potekala računalniška delavnica ORADA.
Delavnica je bila namenjena dijakom, ki bi radi nekoliko drugače preživeli del počitnic ter se pri tem še kaj naučili.

Delavnice se je udeležilo 19 slušateljev, med njimi tudi dva osnovnošolca.
V štirih dneh so slušatelji pod nadzorstvom mentorjev izdelali delujoče izdelke pripravljenih projektov različnih računalniških področij:

Robocode: uvod v algoritmično razmišljanje
Programiranje mikrokrmilnikov
Spletna igralnica
Izdelava zabavnih vsebin za Google Android

Končne izdelke ter predstavitve si lahko ogledate na e-učilnici delavnice (prijavite se kot gost):

Dijaki so tankce "naučili" tankce bojevanja na odprtem bojišču, naši sejalci smrti so bili skoraj tako uspešni kot najboljši izdelki. Pripravili smo tudi klasični dvoboj iz starih dobrih westernov, dvobojevala so se naša "pametna" vozila.
Google Android platforma predstavlja pravo revolucijo med mobilnimi telefoni; izdelali smo igro, kjer vozilo vodimo prek minskega polja. Pri vožnji pazimo še na gorivo ter skupno razdaljo - ja, tudi na geometrijo nismo pozabili.
Izdelali smo spletno galerijo slik, tako bodo naši izdelki dostopni celemu svetu. Mikrokrmilnik je poskrbel za prižiganje semaforskih lučk.

Vsi pa smo se strinjali, da nam je bil čas preskromno odmerjen.

Več utrinkov z delavnice v fotogaleriji.