petek, 16. november 2018 Projekt SUSGRAPE - delavnica na temo napovednih modelov v kmetijstvu

V petek, 9. 11. 2018, so se študenti UP FAMNIT seznanili z razvojnim krogom gliv, ki povzročata peronosporo vinske trte in oidij ter z napovednimi modeli za potrebe ugotavljanja ugodnih razmer za razvoj omenjenih bolezni.

Delavnice so se udeležili študenti študijskih smeri Bioinformatika, Sredozemsko kmetijstvo in Varstvena biologija ter gostujoči doktorski študenti s Fakultete za biologijo Univerze v Beogradu, potekala pa je v okviru čezmejnega projekta SUSGRAPE (Program sodelovanja Interreg V-A Slovenija-Italija za obdobje 2014-2020).

Eden od ciljev projekta je namreč vzpostavitev sistema za podporo pri odločanju (SZPO), ki bo v pomoč vinogradnikom za pravočasno izvedbo ukrepov varstva vinske trte. Delavnici je nato sledil ogled ene od meteoroloških postaj, ki so bile postavljene v okviru projekta, ter vinske kleti Vinakoper.