petek, 24. junij 2011 Seminar MARA

V ponedeljek, 27. junija 2011, bo ob 16.00  uri v prostorih Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Univerze na Primorskem, Glagoljaška 8, Koper predavanje v okviru skupnega SEMINARJA ZA MATEMATIČNE IN RAČUNALNIŠKE ZNANOSTI Oddelka za matematiko in Oddelka za Informacijske znanosti in tehnologije UP FAMNIT, Oddelka za matematiko in Oddelka za Informacijske znanosti in tehnologije UP PINT, Oddelka za matematiko in računalništvo UP PEF ter Oddelkov za matematiko in teoretično računalništvo IMFM.

RAČUNALNIŠKI SEMINAR

Prostor: FAMNIT-1-RU1 (zgornja računalnica)  ob 16:00

Predavatelj: Sašo Moškon

Naslov: Predstavitev programskega jezika CHAPEL

Povzetek:
Chapel je programski jezik za vzporedno programiranje. Jezik razvija podjetje Cray v okviru projekta HPCS (High Productivity Computing Systems), ki ga financira DARPA.
Namen projekta HPCS in jezika Chapel je povečati produktivnost uporabnikov visoko zmogljivega računanja. Razvijalci stremijo k boljši programabilnosti, prenosnosti in robustnosti novega jezika, ob ohranjanju zmogljivosti na nivoju obstoječih jezikov za vzporedno programiranje.
Predstavil bom osnovne ideje in cilje jezika Chapel, njegove glavne znančilnosti, konstrukte za določanje ukazne in podatkovne vzporednosti ter pokazal nekaj primerov programiranja v tem jezik.

Predavatelj: Kati Rozman

Naslov: Maximum Clique Approach for Protein Binding Detection

Abstract:
Algorithm is adapted for finding similarities in protein structures. Also, these algorithms are used for comparing protein structures, to provide the information about protein function and also the information about possible interactions between proteins The principles of graph theory are adopted to investigate protein structures and predicting protein binding sites. This is done using our new maximum clique algorithm. Finding a maximum clique in an undirected graph is one of the most important NP-hard problems in discrete mathematics and theoretical computer science. Optimization problems and algorithms that can be used for solving maximum clique problem are described, and used for protein side prediction. Here is presented a few test cases for PDB protein structures.

Vabljeni!