petek, 1. februar 2019 Vabilo na poletno šolo The journey na temo podnebnih inovacij in izobraževalne tečaje

Odprte so prijave na poletno šolo The Journey Summer School.

Kaj je poletna šola The Journey?

To je največja poletna šola, usmerjena v podnebne inovacije, ki jo organizira Climate-KIC – vodilna pobuda Evropske unije na področju podnebnih inovacij.

The Journey je intenzivni 4-tedenski program, ki ga lahko opravljate v enem izmed več kot 20 evropskih mest. Udeleženci so deležni mentorske pomoči, to pa je tudi odlična priložnost za mreženje z enako mislečimi vrstniki.

Poletna šola je priložnost, da:

• obiščete 3 evropska mesta, kjer boste reševali konkretne podnebne izzive v multidisciplinarnem učnem laboratoriju
  • se učite od najboljših podnebnih strokovnjakov na svetu, spoznate uspešne podjetnike in enako misleče ljudi, ki si prizadevajo za spremembe
  • vas navdihnejo podjetniki in inovatorji, ki svoje ideje že uresničujejo v praksi
  • izboljšate svoje poklicne kvalifikacije

Kaj se boste naučili oz. pridobili?

• sposobnost inovativnosti in soustvarjanja sistemskih rešitev za podnebne spremembe
  • naučite se pospeševati rešitve, ki omogočajo spremembo
  • biti del mreže, ki vam lahko spremeni karierno pot, in skupnosti podjetnikov, inovatorjev, podjetij, regionalnih vlad in akademskih ustanov

Šola bo potekala v dveh možnih terminih od junija do avgusta 2019.

Pogoji za prijavo:

• dobro znanje angleškega jezika
  • status študenta (absolventski status ali redni vpis na magistrskem oz. doktorskemu programu)
  • kandidat s profesionalnimi poklicnimi izkušnjami

Za študente iz EU (imetniki EU/EGP/švicarskega potnega lista ali redni študenti, vpisani na evropske institucije v študijskem letu 2018/19) je sodelovanje v poletni šoli brezplačno.

Prijava na poletno šolo je mogoča do 18. februarja 2019. Več dodatnih informacij je na voljo na: https://journey.climate-kic.org/

Poleg poletne šole pa Climate-KIC organizira tudi profesionalne izobraževalne tečaje.

Trenutno so prijave mogoče na dva tečaja:

• Teaching sustainability – Using simulation to reach the SDGs in regional transformation: online tečaj, ki bo potekal 27. in 28. februarja ter 8. aprila (več informacij)
  • Earth Observation – Bog data for climate change: tečaj, ki bo potekal od 27. do 31. maja v Varšavi, Poljska (več informacij)