torek, 31. maj 2016 Še en uspeh študentov Famnita na Mednarodni internetni olimpijadi

Študenti Famnita so se 19. maja 2016 izkazali tudi na tretjem krogu Mednarodne internetne olimpijade iz matematike.

Olimpijade se je tokrat udeležilo 5.525 študentov s 183 univerz. V tretji krog je bilo povabljenih 98 študentov, med katerimi so bili tudi Famnitovi študenti Roman Solodukhin, Marko Rajković in Miloš Tomić.

Skupni rezultati olimpijade so sledeči:
15. mesto: Roman Solodukhin
22. mesto: Marko Rajković
87. mesto: Miloš Tomić

Na lestvici matematičnih fakultet pa je rezultat sledeč:
5. mesto: Roman Solodukhin
9. mesto: Marko Rajković
32. mesto: Miloš Tomić

Roman bo prejemnik srebrnega priznanja, Marko pa bronastega priznanja Olimpijade.

Zaradi odlične udeležbe naših študentov je Univerza na Primorskem osvojila naziv "Univerza zmagovalka".

Spomnimo, da je aprila letos Daniel Silađi na Mednarodni internetni olimpijadi osvojil bronasto priznanje iz informatike.

Finalni krog olimpijade bo septembra letos v Izraelu.