sreda, 13. april 2016 Študenti Famnita odlični tudi na Mednarodni internetni olimpijadi

Študenti Famnita so se 21. marca 2016 uspešno udeležili tudi tekmovanja iz računalništva in informatike na letošnji Mednarodni internetni olimpijadi iz informatike.
Olimpijade se je tokrat udeležilo 5.184 študentov s 153 univerz. Študenti so bili razdeljeni v posamezne kategorije glede na specifiko fakultet s katerih prihajajo (družboslovne, humanistične, naravoslovne, tehnične, ...).

V skupini Računalništvo in informatika je januarja v prvem krogu tekmovalo 1.410 študentov s 76 univerz. Povabilo na drugi krog pa je nato prejelo le 130 najboljših, med katerimi sta tudi oba tekmovalca naše fakultete: Daniel Silađi (2. letnik MA) in Goran Tubić (1. letni RIN). Daniel je osvojil bronasto medaljo.

Čestitamo!