petek, 10. november 2023 Vabilo za sodelovanje v študiji Družbeni mediji in samomorilno vedenje

UP IAM Slovenski centr za raziskovanje samomora izvaja eksperimentalno študijo Družbeni mediji in samomorilno vedenje: študija vpliva objav novinarskih prispevkov o samomoru na komentatorje in bralce.

K sodelovanju vabijo predvsem študente, ki bi spletno reševali presejalne baterije vprašalnikov in v eksperimentalnem delu prebirali različne objave novinarskih prispevkov (na temo smrti zaradi samomora, smrti zaradi prometnih nesreč ali na temo vremenskih pojavov). Celoten čas sodelovanja v študiji ocenjujejo na približno 50 min. V zameno za čas, ki bi ga študenti namenili, bodo vsem ponudili nadomestilo v obliki bona v vrednosti 10 evrov za uporabo v prehrambni trgovini.