torek, 6. februar 2024 Univerzitetni programerski maraton 2024

Univerzitetni programerski maraton je univerzitetno tekmovanje tričlanskih ekip, ki morajo pravilno sprogramirati rešitve čim več zastavljenih algoritmičnih problemov. Ekipa ima na voljo zgolj en računalnik, zato je pomemben faktor sodelovanje znotraj ekipe.

Pri tem lahko uporabljajo:

• C, C++,
  • Python,
  • Javo ali
  • C#.

Ponujen je velik razpon težavnosti nalog, da na tekmovanju vsaka ekipa najde primeren izziv. Popoldne reševanja problemov v ekipi je zabavna in zanimiva izkušnja, zato ste vljudno vabljeni, tudi če se ne potegujete za najvišja mesta.

Tekmovanje UPM 2024 se začenja že v prihodnjem tednu s poskusnim kolom, ki bo v četrtek, 15. februarja. Udeležbo se priporoča ekipam, ki se bodo tekmovanja udeležile prvič, seveda pa so zelo dobrodošle tudi že izkušene ekipe, da osvežijo svojo formo.

Za leto 2024 je običajen urnik spremenjen!

Poskusno (15. februar) in prvo (22. februar) kolo bosta namreč izvedena že v času izpitnega obdobja oz. povsem na začetku poletnega semestra. Do konca študijskega leta pa bodo izvedena vsa tri predkola. Po poletnih počitnicah bodo imele najboljše ekipe priložnost še enkrat pokazati svoje znanje na finalnem kolu.

Več informacij najdete na spletni strani tekmovanja, primere starih nalog pa na sodniškem sistemu. Sestavite svojo ekipo in pohitite s prijavo