ponedeljek, 5. februar 2024 Tekmovanja festivala za znanost in tehnologijo TEKNOFEST v Turčiji

Objavljen je razpis za sodelovanje v tekmovanjih, ki jih vsako leto organizira turško Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo v sodelovanju s turškim Svetom za znanstvene in tehnološke raziskave (TŰBITAK) in se odvija v okviru Festivala TEKNOFEST.

Festival, ki poteka letno na različnih lokacijah po Turčiji in je bil prvič organiziran leta 2018, beleži preko 4 milijone obiskovalcev letno, obenem ponuja možnost sodelovanja na tehnoloških tekmovanjih in delavnicah ter predstavitvah start up programov s področja tehnologije in znanosti.

Tokratni poziv  je namenjen zainteresiranim na osnovno-, srednje-, višješolskem nivoju izobraževanja kot tudi univerzitetnim študentom in diplomantom, da sodelujejo v tekmovanjih s področja znanosti in tehnologije s poudarkom na aviatiki, inovacijah in umetni inteligenci.

Udeležencem je zagotovljena finančna podpora s strani organizatorja.

Več o projektu na www.teknofest.org. Osnovne informacije so dostopne tukaj.

Prijave zbirajo do 20. februarja 2024 preko spletne povezave:  www.t3kys.com