ponedeljek, 29. januar 2024 Sprehodi po Kopru z umetniki - Karlo Hmeljak

31. 1. 2024 | 17.00 | Koper |  VABILO |  FB dogodek

Tokrat nas na sprehodu po Kopru gosti Karlo Hmeljak, Koprčan, ki je dobro poznan tako v oceanskih kot umetniških vodah, saj predstavlja redko kombinacijo vrhunskega jadralca in pesnika.
V sredo, 31. januarja, ob 17. uri nas bo Karlo Hmeljak povsem dobesedno popeljal po poteh svojega otroštva, mladosti in svojega sedanjega prebivanja z mestom Koper. Sprehod v njegovi režiji bomo pričeli pred podhodom (pod Istrsko cesto), ki vodi na Semedelsko cesto oziroma obalno promenado proti tržnici, in sicer na semedelski strani (v neposredni bližini parkirišča za obiskovalce plaže Žusterna).

Še beseda ali dve o Karlu Hmeljaku

• kot jadralec je dvakrat nastopil na Poletnih olimpijskih igrah: leta 2008 v Pekingu (v razredu 470), skupaj z Mitjo Nevečnyjem, in leta 2012 v Londonu (v razredu Laser)
  • je avtor štirih odmevnih pesniških zbirk (Dve leti pod ničlo, LUD Literatura, 2007; Krčrk, LUD Literatura, 2012; Ljubavne, KUD Kentaver, 2012; Zategadalj, Črna skrinjica, 2022). V vseh se je izkazal za mojstra besednih iger, večpomenskosti in raziskovanja zvočne plati jezika.
  • deluje (sam bi rekel »prijateljuje«) znotraj dveh večdisciplinarnih umetniških kolektivov, Stran 22 in Festival Izis.
  • kot dramaturg je leta 2019 sodeloval pri predstavi Marka Čeha Podgane v produkciji Gledališča Glej, leta 2021 pa pri avtorskem projektu Mateja Bonina Gimnastika ne/smisla II v produkciji Zavoda Sploh; leta 2022 je sodeloval pri predstavi Samost, lutkovni interpretaciji Brecljevega albuma Cocktail, kot avtor priredbe Brecljevih besedil
  • je alumen Univerze na Primorskem (Fakulteta za humanistične študije)