sobota, 17. februar 2024 NATEČAJ ZA MLADE OB 160-LETNICI SLOVENSKE MATICE

NATEČAJ ZA MLADE OB 160-LETNICI SLOVENSKE MATICE

Slovenska matica, najstarejše slovensko znanstveno in kulturno društvo ter druga najstarejša slovenska založba, že četrto leto organizira natečaje za dijake in študente.

***

V letu 2024, ko Slovenska matica slavi 160 let dela za slovensko kulturo in znanost, praznujemo z mladimi, za katere verjamejo, da bodo v prihodnosti pisali zgodovino.

Zanje ob slavju ustanovitve, 4. februarja 2024, razpisujejo dva natečaja, oba v dveh kategorijah (za dijake in študente), in sicer filozofski natečaj za najboljši filozofski esej in naravoslovni natečaj za najboljše naravoslovno predavanje:

1. Natečaj za najboljši filozofski esej razpisujejo v soorganizaciji s Slovenskim filozofskim društvom na temo Duh in duhovno: PODALJŠAN ROK PRIJAVE DO 20. 4. 2024
2. Natečaj za najboljše naravoslovno predavanje razpisujejo v soorganizaciji z Zvezo za tehnično kulturo Slovenije na temo Ohranjanje naravnega okolja: PODALJŠAN ROK PRIJAVE DO 20. 4. 2024

Nagrade obeh natečajev za prva tri mesta bodo podeljene v dveh kategorijah (dijaki in študenti):

1. mesto: nagrajena avtorja bosta poleg denarne nagrade in priznanja prejela paket petih knjig SM
2. mesto: nagrajena avtorja bosta poleg priznanja prejela paket petih knjig SM
3. mesto: nagrajena avtorja bosta poleg priznanja prejela paket treh knjig SM