torek, 14. februar 2012 Mednarodni posvet 'Novi raziskovalni pristopi k oljkarstvu'

UP ZRS vabi na mednarodni posvet 'Novi raziskovalni pristopi k oljkarstvu', ki bo v okviru projekta ZOOB (Zmanjšanje onesnaževanja in ihranjanje biotske pestrosti v kmetijstvus poudarkom naoljkarstvu) potekal v četrtek, 16.2.2012 od 9. ure dalje v Hotelu Metropol v Portorožu.

Udeleženci sestanka bodo svoje raziskovalne izsledke predstavili in o njih razpravljali v okviru naslednjih vsebinskih sklopov:

• Splošno o oljki
  • Varstvo oljke / Agrotehnični ukrepi v oljkarstvu
  • Molekularne raziskave oljke / Kmetijske lastnosti oljčnega olja
  • Biotska pestrost / Interdisciplinarni pristopi

Obveščamo še, da bo v petek, 17. februarja 2012, potekala ekskurzija po Slovenski Istri, za katero se je potrebno prijaviti do 14. februarja 2012 na elektronski naslov ruzica.pavlovic@zrs.upr.si.

Več infromacij je na voljo tukaj.