sreda, 24. april 2024 Lekov dogodek ScienceBeat za študente naravoslovnih in poslovnih ved / ScienceBeat event for students of natural and business sciences

Farmacevtsko podjetje Lek, član skupine Sandoz, v sodelovanju s slovenskimi javnimi univerzami organizira vrhunski znanstveni in strokovni dogodek ScienceBEAT, ki bo potekal od 11. do 14. 9. 2024 v Ljubljani, Mariboru in Lendavi. Mladim talentom omogoča vstop v globalno mrežo strokovne odličnosti na področjih znanosti in podjetništva.

Udeleženci bodo lahko pridobili edinstven vpogled v trende in izzive sodobne farmacevtske industrije ter začutili utrip globalnega farmacevtskega podjetja, ki je vodilno na področju razvoja in proizvodnje podobnih bioloških zdravil in generičnih farmacevtskih izdelkov.

Prav tako bodo imeli izjemno priložnost mreženja in pridobivanja neprecenljivega znanja ter strokovnega vpogleda od svetovno priznanih znanstvenikov in podjetnikov inovatorjev, ki premikajo meje na svojih področjih. Na dogodku bodo udeleženci pridobili tudi praktične izkušnje s skupinskim delom na zastavljenem farmacevtsko-poslovnem izzivu ter priložnost za prikaz znanja in veščin v praksi. Nenazadnje bodo prejeli tudi dostop do globalne mreže strokovnjakov in kariernih priložnosti v agilnem in navdihujočem poslovnem okolju, ki temelji na vključenosti, pravičnosti in vrednotenju raznolikosti.

V Leku z različnimi projekti nagovarjajo mlade perspektivne študente in strokovnjake z različnih področij, ki lahko v mednarodnem okolju Sandozove globalne mreže sodelujejo s tujimi strokovnjaki, pridobivajo nova znanja in veščine, razvijajo svoje talente in ustvarjalnost ter gradijo kariero. Pritegniti želijo najboljše posameznike z zaposlitvenih trgov, fakultet, raziskovalnih inštitutov in drugih ustanov v Sloveniji in tujini.

Dogodek ScienceBEAT je tako namenjen perspektivnim študentom zadnjega letnika dodiplomskega študija ter študentom magistrskega, doktorskega in postdoktorskega študija naravoslovnih in poslovnih ved iz Slovenije in tujine. Več informacij o samem dogodku in prijavah lahko pridobite na spletni strani ScienceBEAT - Lek.

Pharmaceutical company Lek, a member of the Sandoz Group, in cooperation with Slovenian public universities, is organizing the top scientific and professional event ScienceBEAT, which will take place from September 11 to 14, 2024, in Ljubljana, Maribor, and Lendava. It enables young talents to enter the global network of professional excellence in the fields of science and entrepreneurship.

Participants will gain a unique insight into the trends and challenges of the modern pharmaceutical industry and experience the pulse of a global pharmaceutical company that is a leader in the development and production of biosimilar medicines and generic pharmaceutical products.

They will also have an exceptional opportunity for networking and gaining invaluable knowledge and professional insights from globally recognized scientist and entrepreneur innovators who are pushing the boundaries in their fields. At the event, participants will also gain practical experience through teamwork on a pharmaceutical-business challenge and an opportunity to demonstrate knowledge and skills in practice. Finally, they will also receive access to a global network of experts and career opportunities in an agile and inspiring business environment based on inclusivity, fairness, and diversity appreciation.

At Lek, with various projects, they address young promising students and professionals from various fields who can collaborate with foreign experts in the international environment of the Sandoz global network, acquire new knowledge and skills, develop their talents and creativity, and build their careers. They aim to attract the best individuals from employment markets, faculties, research institutes, and other institutions in Slovenia and abroad.

The ScienceBEAT event is therefore intended for prospective students in the final year of undergraduate studies, as well as students of master's, doctoral, and postdoctoral studies in natural and business sciences from Slovenia and abroad. More information about the event and applications can be obtained on the ScienceBEAT - Lek website.