torek, 26. marec 2024 ESCape - travel for free, work voluntarily

Evropski teden mladih 2024

Od 12. do 19. aprila 2024 se bodo mladi po vsej Evropi združili, da bi praznovali enotnost, raznolikost in moč sodelovanja med Evropskim tednom mladih. Ta letni dogodek služi kot platforma, na kateri se mladi lahko vključijo v razprave, izmenjujejo ideje in ukrepajo glede vprašanj, ki so jim pomembna.

Tudi v CMK-ju bodo ta teden obeležili s posebnim, malo bolj zabavnim, internacionalnim dnevom za mlade. V sredo, 17. 4. 2024, ste vabljeni_e na ESCape - dogodek, ki bo združeval karaoke, druženje in predstavitev programa prostovoljskih izmenjav ESE (Evropska solidarnostna enota oz. ESC -  European Solidarity Corps).

Ta program mladim ponuja priložnost za prostovoljno delo ali sodelovanje pri projektih, ki koristijo skupnostim po vsej Evropi, spodbujajo solidarnost, vključenost in aktivno državljanstvo. Oziroma, če povemo na malo bolj privlačen način: brezplačno potovanje in nastanitev v tuji evropski državi v zameno za nekaj prostovoljskega dela.

Več boste izvedeli na dogodku, kjer vam bodo naše prostovoljke iz različnih držav predale informacije iz prve roke!

Kako približno bo potekalo?

18.00 - predstavitev programa ESE
19.00 - druženje ob hrani in pijači (morda celo tematski glede na poreklo naših prostovoljk)
20.00 - KARAOKE PARTY

Udeležba je brezplačna!

Lepo vabljene in vabljeni na družabni informativni dan z internacionalnim žurčkom!

Povezava do FB dogodka: https://fb.me/e/5KrjkVIk2

Dogodek omogoča Zavod Movit, Evropska Unija, Center mladih Koper, Kulturno in izobraževalno društvo Pina ter Mestna občina Koper v okviru Evropskega tedna mladih.

European Youth Week 2024

From April 12th to April 19th, 2024, young people across Europe will come together to celebrate unity, diversity, and the power of collaboration during the European Youth Week. This annual event serves as a platform for young people to engage in discussions, exchange ideas, and take action on issues that are important to them.

At CMK (Koper Youth Centre), they will also mark this week with a special, slightly more fun, international day for young people. On Wednesday, April 17th, 2024, you are invited to ESCape - an event that will combine karaoke, socializing, and a presentation of the European Solidarity Corps (ESC) volunteer exchange program.

This program offers young people the opportunity to engage in voluntary work or participate in projects that benefit communities across Europe, promoting solidarity, inclusion, and active citizenship. Or, to put it in a more attractive way: free travel and accommodation in a foreign European country in exchange for some volunteer work.

You will learn more at the event, where our volunteers from different countries will provide firsthand information!

How will it approximately unfold?

6:00 PM - Presentation of the ESC program
7:00 PM - Socializing with food and drinks (perhaps even themed according to the origins of our volunteers)
8:00 PM - KARAOKE PARTY

Participation is free!

You are cordially invited to a social informational day with an international party!

Link to the FB event: https://fb.me/e/5KrjkVIk2

The event is made possible by MOVIT, Institute for Development of Youth Mobility, European Union, Koper Youth Centre (CMK), PiNA - Association for Culture and Education and the Municipality of Koper as part of the European Youth Week.