petek, 15. marec 2024 CAFÉ EVROPA: MLADI IN DEZINFORMACIJE

Volitve, okoljska vprašanja, stanovanjska politika, zdravstvo, gospodarstvo, šport, kultura. Danes skorajda ni področja, na katerega ne bi vplival porast lažnih novic in dezinformacij. V svetu, v katerem se moramo kot individuumi potruditi, da pridemo do kakovostnih informacij, imajo mediji izrazito pomembno vlogo. Predstavljajo jedro kakovostnega informiranja, takorekoč branik demokracije. V času, ko iz naših domov izginja tradicija gledanja poročil vsak večer ali branja časopisa vsako jutro, ko imamo informacije vsak trenutek na dosegu naše mobilne naprave, ko je informacij toliko, da z njimi postajamo že preobremenjeni in virov informacij toliko, da jih ne zmoremo sproti preverjati, se sprašujemo: kakšno medijsko krajino in posledično svet bomo pustili našim zanamcem. Mladim, ki so svetla prihodnost naše družbe?

Pridružite se na naslednjem Café Evropa, ki ga organizira Društvo Pina v sodelovanju z Univerzo na Primorskem.

Pogovar bo obsegal tematike o tem, kako mediji (so)oblikujejo javno mnenje, še posebej v luči vse večjega porasta lažnih novic in dezinformacij. Kako slednje vplivajo na nas in naše odločitve? Kako se okrepiti z znanjem, da prepoznamo lažne novice in dezinformacije v prihodnje?

Vabljeni gosti: Žana Erznožnik (Razkrinkavanje, Oštro)Nataša Briški, svetovalka za strateško komuniciranje in upravljanje z družbenimi omrežji ter novimi medijskimi platformami ter dr. Tomaž Grušovnik iz UP Pedagoške fakultete.

Rezervirajte svoje brezplačno mesto NA TEJ POVEZAVI. Prijave bodo odprte do zapolnitve prostih mest.

Vabljeni v naslednji Café Evropa!

CAFÉ EVROPA: MLADI IN DEZINFORMACIJE - PiNA - Kulturno Izobraževalno Društvo