petek, 23. februar 2024 ARNESOV HACKATHON

Kaj? Gre za inovativno tekmovanje, ki združuje kreativnost, napredno tehnologijo in sodelovanje, da bi ustvarili rešitve za realne izzive in spodbudili napredek v digitalnem svetu. Namen hackathona je spodbuditi uporabo superračunalnikov in uporabo odprtih podatkov.

Več info > TUKAJ

Časovnico najdete > TUKAJ

Nagradni sklad znaša 10.000 EUR, in sicer:

• nagrada za 1. mesto  bo 5.000,
  • nagrada za 2. mesto bo 3.000,
  • nagrada za 3. mesto bo 2.000.

Konferenca DSI je letni in osrednji dogodek za slovensko informatiko z dolgo zgodovino. Vsako leto se ga udeleži več sto predstavnikov iz oddelkov informatike in razvoja slovenskih podjetij. Letos bo konferenca organizirana že 31. leto zapored. Geslo letošnje konference se glasi: "Z umetno inteligenco gradimo svet prihodnosti".

Dogodek poteka pod častnim pokroviteljstvom Slovenske nacionalne komisije za UNESCO.