četrtek, 26. november 2015 Vabljeni na drugo predavanje Famnitovih bioloških večerov 2015/16

2. PREDAVANJE FAMNITOVIH BIOLOŠKIH VEČEROV

Na drugem predavanju z naslovom Rastlinski svet Sečoveljskih solin, ki bo potekalo

v torek, 22.12.2015, ob 19:30 uri,

v Veliki predavalnici UP FAMNIT (Glagoljaška 8,  Koper),

bo Peter Glasnović predaval o Krajinskem parku Sečoveljske Soline, ki je največje zavarovano območje v Slovenski Istri, poznano po značilni naravni in kulturni dediščini. Popeljal nas bo v značilni rastlinski svet, ki ga srečamo v Sečoveljskih solinah in nam predstavil halofite in druge manj znane prebivalke tega edinstvenega okolja. Spoznali boste njihovo pestrost, življenjska okolja v katerih uspevajo ter nevarnosti, ki jim grozijo.

O predavatelju: Peter Glasnović  je študiral biologijo in kemijo na Univerzi v Ljubljani in je vpisan na podiplomski študij na Univerzi na Primorskem. Njegovo področje zanimanja za naravo je zelo široko - od botanike do biogeografije in evolucije. Na Univerzi na Primorskem je na Znanstveno-raziskovalnem središču zaposlen kot asistent v okviru Inštituta za biodiverzitetne študije in na Fakulteti za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije.

Več informacij o bioloških večerih najdete TUKAJ.