petek, 6. oktober 2017 V posebni izdaji revije Discrete Applied Mathematics prispevki s konference AGTAC (Koper, 2015)

Junija 2015 je Univerza na Primorskem gostila mednarodno konferenco AGTAC - Algorithmic Graph Theory on the Adriatic Coast. Konferenco sta organizirala UP FAMNIT in UP IAM, udeležilo pa se je je okoli 100 udeležencev iz 21 držav.
Sad odmevnega znanstvenega srečanja je posebna izdaja revije Discrete Applied Mathematics, ki nam ponuja v branje izbor 21 znanstvenih člankov.

Med njimi najdemo tudi prispevek dr. Andreja Brodnika (UP in UL) in Marka Grguroviča (UP) o najkrajših poteh v grafih z naslovom: Solving all-pairs shortest path by single-source computations: Theory and practice.

Čestitke avtorjem, uredniškemu odboru in organizatorjem konference za uspešno znanstveno delo!

(Udeleženi konference AGTAC - Algorithmic Graph Theory on the Adriatic Coast)