petek, 2. oktober 2015 Utrinki z DIST-ove poletne delavnice Prepričljive tehnologije

Od 28. do 30. septembra je na UP FAMNIT potekala delavnica z naslovom "Prepričljive tehnologije - Persuasive Technologies". S študenti vseh treh letnikov smo izdelali programe, ki stremijo k povečevanju socialne interakcije med skipinami, ki sedijo za različnimi mizami v restavraciji ali baru. Z odpiranjem novih komunikacijskih poti med mizami želimo omiliti problem družbene odtujenosti socialno šibkejših posameznikov.

Za dosego cilja smo razvili idejo ki zajema postavitev tablice na mize v baru, pri čemer lahko ena miza povabi drugo k sodelovanju pri različnih nalogah kot so:

• risanje po virtualno deljenem platnu,
  • igranje iger: obiskovalec za eno mizo lahko igra igro z obiskovalcem za drugo mizo, ali skupina obiskovalcev za eno mizo igra proti drugi mizi,
  • reševanje soodelovalnih nalog, kjer obiskovalci za več mizami skušajo dokončati nalogo za nagrado (npr. kviz za brezplačno kavo).

Spletna stran delavnice