četrtek, 16. marec 2023 Uspešna izvedba Fakultetnega tekmovanja v programiranju FTP

FTP (Fakultetno tekmovanje v programiranju) je natečaj, v katerem študentje na zabaven način preizkusijo svoje programerske sposobnosti. Študentje razvijejo program (Igralca), ki v njihovem imenu igra potezno igro proti ostalim tekmovalcem. Cilj je razviti program (Igralca), ki se najbolje odziva na strategije ostalih tekmovalcev, brez vpogleda v njihovo izvorno kodo.

Tekmovanje se je odvijalo med 1. oktobra 2022 in 1. januarjem 2023, svoje programerske veščine pa je preizkusilo 25 študentov iz vseh letnikov dodiplomskega in podiplomskega študija Računalništvo in informatika na UP FAMNIT.

Letos smo zaključili ponovno obujeno fakultetno tekmovanje v programiranju. Posebna zahvala gre podjetju GameArt za sodelovanje in nagrade, ki so jih prejeli prav vsi študentje. Prav tako bo prvim trem mestom podjetje GameArt dodatno podelilo vabilo na prakso,” je v kratki izjavi povedal vodja tekmovanja Dr. Aleksandar Tošič z Oddelka za informacijske znanosti in tehnologije (UP FAMNIT)

Tekmovalci so se na koncu na interaktiven način pomerili na tekmovanju iz programiranja, najboljša mesta pa so zasedli:

• Aleks Vincek 1. mesto

• Robert Gavranović 2. mesto in

• Nejc Razpotnik 3. mesto

Vsem kandidatom čestitamo in jim želimo veliko uspehov pri nadaljnjem študiju!