ponedeljek, 13. junij 2016 Uspešen naravoslovni dan za srednješolce

V petek, 10. 6. 2016, je Oddelek za biodiverziteto UP FAMNIT skupini dijakov predstavil, kako poteka dan biologa na terenu. Naravoslovnega dne se je udeležilo 34 dijakov z Gimnazije Lava (Celje) in 30 dijakov s Srednje elektro šole in tehniške gimnazije ŠC Novo mesto.

Dijaki so se iz prve roke seznanili z občutji in nasveti naših študentov, ogledali so si primere avtohtonih rastlinskih in živalskih vrst ter njihovih življenjskih okolij, spoznavali značilnosti narave slovenske Istre, od podnebja in kamninske podlage do vpliva človeka na oblikovanje krajine.

Terenskemu delu je sledil še postanek v Univerzitetnem kampusu Livade, kjer so nadgradili svojo izkušnjo z delom v laboratoriju.