sreda, 28. december 2011 UP FAMNIT v decembru praznuje peti rojstni dan

V decembru 2011 praznuje naša fakulteta peti rojstni dan.

Državni zbor RS je na seji 20.12.2006 sprejel Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o ustanovitvi Univerze na Primorskem, s katerim je bila kot nova članica UP vpisana tudi Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (UP FAMNIT). Odlok je bil dne 27.12.2006 objavljen v Uradnem listu RS. Naslednje leto, 25.7.2007, je bila fakulteta vpisana v sodni register in 1. oktobra 2007 vpisala prve študente v dodiplomska študijska programa Matematika in Računalništvo in informatika ter v podiplomska magistrska in doktorska programa Matematične znanosti in Računalništvo in informatika.

Fakulteta se je v tem petletnem obdobju uveljavila na področju izobraževanja in raziskovanja, in sicer tako v slovenskem visokošolskem prostoru kot tudi mednarodno. V decembru 2011 izvaja fakulteta osem dodiplomskih univerzitetnih, tri magistrske in tri doktorske programe, v katere je vpisnih skupaj 559 študentov. Fakulteta združuje 68 zaposlenih – visokošolskih učiteljev, sodelavcev, raziskovalcev ter strokovnih delavcev v upravi.

Naši fakulteti, vsem sodelavcem in študentom želimo vse najboljše ob peti obletnici – še na mnoga uspešna leta!